افزایش 20 درصدی تردد در جاده‌های یزد

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای یزد با بیان این که ساخت 9 مجتمع رفاهی بین راهی جدید در در دستور کار استان است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تردد در جاده‌های استان یزد 20 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، «محسن صادقیان» در مورد وضعیت اقامتگاه‌های بین‌راهی در استان یزد،‌اظهار کرد: بررسی و تحلیل تصادفات سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، تردد در جاده‌های استان یزد 20 درصد رشد داشته و درعین‌ حال تلفات جاده برون‌ شهری نیز، افزایش داشته است .

وی افزود: تحلیل انجام‌ شده بر روی آمار تصادفات یزد در سه‌ ماهه اول سال 1396 نشان می‌دهد که بیش از 50 درصد از تلفات جاده‌ای استان از نوع واژگونی و علت اصلی آن خواب‌آلودگی بوده است .

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: بررسی علت خواب‌ آلودگی‌ها و چگونگی به وقوع پیوستن آن‌ها نیاز به انجام مطالعات دقیق و یک اقدام پژوهشی جامع دارد ولی آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که این رخداد هرلحظه ممکن است توسط راننده‌ای رخ دهد .

این مقام مسئول تصریح کرد: با داشتن جاده‌ای استاندارد نیز احتمال وقوع حادثه وجود دارد و آنچه در جاده باید انجام شود این است که جاده باید بخشنده باشد تا اولین اشتباه راننده آخرین اشتباه او نباشد .

صادقیان عنوان کرد: در راستای افزایش ایمنی جاده‌های استان یزد اصلاح شیب شیروانی‌ها، احداث توقفگاه‌ها و احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی باید در دستور کار قرار گیرد که اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان، این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده و از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های اختصاصی موفق شده است که به جذب سرمایه‌گذار در این زمینه اقدام کند .

وی با اشاره به این که احداث مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی راه‌ حل کاهش تصادفات ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است، ادامه داد: در حال حاضر تعداد چهار مجتمع خدمات رفاهی در استان در حال بهره‌برداری است و با پیگیری های انجام‌شده، تعداد 9 مجتمع دیگر در دست‌ ساخت و برای شش مجتمع نیز موافقت اصولی صادر شده است و در کارگروه‌های مربوطه 10 پیشنهاد و تقاضای مجتمع جدید نیز، در دست بررسی است .

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای یزد در پایان تصریح کرد: امید است در سال جاری بتوانیم چهار مجتمع در دست‌ ساخت را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم تا بتوانند خدمات رفاهی بین‌ راهی شامل پمپ‌بنزین، رستوران، پارکینگ، فروشگاه و سرویس‌های بهداشتی را به استفاده‌کنندگان از جاده‌ها ارائه دهند .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید