درخشش هنرمند نمینی در چینصیامی بانوی هنرمند اهل نمین شانه به شانه همسر خود برآنند تا با احیای هنرهای فراموش شده ایران زمین همراه با ابداعات و نوع آوری های خود به بازآموزی این هنرها و درخشش آن در جهان کمک کنند.
هنر نزد ایرانیان است و بس ، جمله ای آشنا برای هر ایرانی و علاقمند به هنر.
وی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره فستیوال جهانی چین گفت: 10 کشور جهان به همراه هنرمندان چینی در این فستیوال حضور داشتند که هنر ایرانی مورد توجه قرار گرفته و مورد تجلیل قرار گرفت و رسانه های این کشور نیز توجهی خاصی به هنر ایرانی داشتند.
وی افزود: 2 هنرمند ایرانی در این فستیوال حضور داشتند که جواهرات و کارهای چوبی از جمله خراطی، کنده کاری، سوخت چوب و منبت کاری را به دیدگاه جهانیان عرضه داشتند.
او گفت: 2 نمایشگاه در شهر پکن برگزار کرده و برای معرفی صنایع دستی ایرانی و آشنایی با صنایع دستی این کشور با اساتید آنها تبادل تجربه کرده است.
صیامی علاقه ، انگیزه و قریحه ابداع و نوع آوری را از جمله شروط اساسی برای ورود به این عرصه دانست و بیان کرد: علاوه بر این از طریق این هنر می توان ارزش افزوده تولید کرده و درآمد مناسب داشت و به عنوان یک شغل هنرمندانه به آن نگریست.
وی اضافه کرد: کالای تولیدی آنها از جنبه مصرفی پا را فراتر گذاشته و با بازگشت به نام زندگی روزمره انسانها به کالاهای دکوری هنری تبدیل شده است.
وی خواستار حمایت مسوولان از هنرمندان این عرصه در زمینه فراهم سازی بستر صادرات و حضور فعال تر در نمایشگاههای خارجی برای معرفی بیشتر میراث های ماندگار اجداد ایرانی شد.
لیدا صیامی و همسرش که با وی فعالیت می کند سال گذشته توانستند در مجمع صنایع دستی آسیا مدال نقره را کسب و برای آثار خود نشان ملی و مرغوبیت کالا دریافت کنند.
فستیوال جهانی میراث فرهنگی نامحسوس چین اوایل ماه جاری در پکن برگزار شد.
انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید