مرمت و بازسازی 10بنای تاریخی بروجرد درحال انجام است



حجت الله یارمحمدی روزسه شنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی بروجرد اعتباری بیشتراز12میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی درنظرگرفته شده است.
وی اظهارکرد: این بناها شامل مرمت مدرسه حجتیه، حمام اشترینان، حمام سید، خانه های مرادی، حاتمی، روغنی، مجموعه فرهنگی خانه طباطبایی، خانه افتخارالسلام، خانه صدرزاده و خانه هجری می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری بروجرد بیان کرد: این بناها ازمجموع بناهای تاریخی و ثبت ملی شده بروجرد هستند که برخی ازآنها به صورت مشارکتی انجام می شود.
یارمحمدی اضافه کرد: امسال اعتبارات بیشتری برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در بروجرد درنظرگرفته شده وبراساس اولویت مرمت بناها آغاز می شود.
وی گفت: 165 اثروابنیه تاریخی بروجرد درفهرست آثارملی کشور به ثبت رسیده و هم اکنون هفت خانه قدیمی بروجرد درتملک میراث فرهنگی می باشد.
بروجرد با بیش از 350 هزارتن جمعیت و یک هزارو 606 کیلومترمربع مساحت و270 هکتار بافت فرسوده درشمال لرستان واقع شده و دارای آب وهوای معتدل است.
این شهرستان با دارا بودن 165 بنای تاریخی،17 بقاع متبرکه وهمچنین طبیعتی زیبا و دیدنی همه ساله درایام نوروزمیزبان گردشگران فراوانی است.
7273/6052 خبرنگار: آمنه صارمی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید