هفته فرهنگی قشم در منطقه آزاد ارس برگزار می شودبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی موسوی اجاق روز یکشنبه در این زمینه به خبرنگاران گفت: هفته فرهنگی قشم با نمایش هنرهایی مانند موسیقی بومی، آئین های دیرین و معرفی فرهنگ پربار مردم از روز نخست تا چهارم شهریور ماه در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
وی افزود: نمایشگاهی از عکس های ویژه دنیای زیر آب و فضای آزاد یکی از هنرمندان به نام جزیره، عرضه غذاهای سنتی و برگزاری نمایش های بومی از جمله بخش های آیین هفته فرهنگی قشم در منطقه آزاد ارس است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم بیان کرد: هنرمندان جزیره به عنوان آغازگر جشنواره شب های تابستانی در برج میلاد تهران با اقبال خوبی از سوی مردم روبرو شدند و همین گروه (باغ آئین های زینت) از روستای سلخ در منطقه آزاد ارس نیز به اجرای هنر فاخر موسیقی و نمایش آثار صنایع دستی بانوان هنرمند اقدام خواهند کرد که زمینه ساز شناساندن هر چه بهتر و بیشتر توانمندی های فرهنگی و هنری قشم است.
جمعی از هنرمندان قشم با اجرای موسیقی زنده، شوشی (تئاتری راوی فرهنگ عامه)، لِیوا (دمام‌زنی)، نمایشگاه عکس، ماکت آداب و آیین های مردم، اکران فیلم‌های مستند، عرضه صنایع دستی و غذاهای محلی گوشه هایی از فرهنگ این جزیره را از 19مرداد در برج میلاد تهران به نمایش گذاشتند که با توجه به اقبال عمومی تا روز 23 مرداد ماه تمدید شد.
قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، حدود 150 هزار تن جمعیت، برخورداری از جاذبه های گوناگون تاریخی، طبیعی و تجاری در جنوب استان هرمزگان واقع است.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید