6 طرح گردشگری شهرستان های گچساران و باشت درحال اجراستمحمود باقری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تکمیل و توسعه کمپینگ های گردشگری در مناطق دیل، امامزاده اسماعیل (ع) و مطالعه توسعه زیرساخت های رفاهی حرم بی بی حکیمه (س) و منطقه قلات در گچساران، ساخت اردوگاه تفریحی رود رونه و تکمیل زیرساخت های گردشگری امامزاده شمس الدین (ع) از جمله این طرحهاست.
وی با اشاره به تشرف هزاران زائر ایرانی و خارجی به حرم بی بی حکیمه (س) تصریح کرد: افزایش امکانات رفاهی و تفریحی این مکان مقدس از برنامه های جدی میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد است که پس از نیازسنجی کارشناسی اقدام خواهد شد.
باقری بیان کرد: هم اکنون کمپینگ اقامتی حرم بی بی حکیمه (س) مجهز به آلاچیق، سکوهای نشیمن، سرویس های بهداشتی و آبخوری در حال بهره برداری است.
وی ابراز داشت: این کمپینگ در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده و آماده پذیرایی از گردشگران است.
باقری بیان کرد: صنعت گردشگری امروزه یکی از راهکارهای اصلی ایجاد فرصت های شغلی است که اجرای طرح های عمرانی در مناطق گردشگری لازمه تحقق رونق این صنعت است.
وی گفت:حرم بی بی حکیمه (س)، دشت دیل، گناوه، آبریگون، روستای پلکانی مارین، سواحل سد کوثر، رود رونه، درخت سرو لار، پل بریم از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان های گچساران و باشت است.
شهرستان های گچساران و باشت با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد مقصد اصلی گردشگری در ابتدای مهر تا پایان اردیبهشت در این استان است.
سالیانه حدود 2 میلیون نفر از این 2 شهرستان بازدید می کنند.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: علیزاده
8143/1662انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید